Jak zaplanować podróż do Stanów Zjednoczonych?

18 grudzień 0

Polacy {współcześnie|obecnie podróżują znacznie więcej niż dziesiątki lat temu, kiedy to samo uzyskanie paszportu było kłopotliwe. W obecnych czasach sytuacja gospodarcza w państwie jest unormowana, przez co obywateli stać na urlop zagranicą. Ogromnym marzeniem części z nich jest wyprawa do USA, kraju, który każdy zna z kultowych serialów czy filmów. Jeśli chcesz zobaczyć to miejsce, zacznij organizację jeszcze dziś.

Mieszkańcy Polski jeżeli pragną zobaczyć USA muszą posiadać aktualną wizę. Na jej uzyskanie trzeba przeznaczyć parę miesięcy, bowiem nie jest wydawana z marszu. Pierw trzeba umówić się na rozmowę z amerykańskim konsulem, jest to dopuszczalne w Krakowie lub w Warszawie. W wyznaczonym dniu trzeba udać się do konsulatu z gotowym formularzem o wizę turystyczną, należy zabrać także aktualny paszport. W trakcie rozmowy z urzędnikiem będziemy poproszeni o dostarczenie odpowiedzi na kilka pytań. Jeżeli nasza sytuacja finansowa jest optymalna, a także nie jesteśmy karani, wtenczas najprawdopodobniej otrzymamy wizę bez kłopotu. Dopiero posiadając ten papier należy kupować bilet.

neujahrsgrüße

Lot transatlantycki trwa paręnaście godzin, jest także znacznie kosztowniejszy od przeprawy na terenie Europy. Dlatego szukanie interesującej opcji podróży należy zacząć parę miesięcy przed urlopem. Warto przewertować pełno stron, gdyż na każdej z nich oferty mogą być zupełnie inne. Zazwyczaj najtańsze z Europy są loty do Nowego Jorku. Możemy pierw tam się wybrać, a potem skorzystać z lotów krajowych, one są niezwykle tanie. Pamiętajmy także, żeby odpowiednio spakować własny bagaż. Bowiem na teren Stanów nie możemy wwozić żywności oraz napojów będących z poza Ameryki. Jedyne zakupy tego typu można zrobić na strefie bezcłowej. Również wracając do Polski nie można zabierać prowiantu, bowiem UE ma podobne regulacje prawne. Wyżywienie w USA jest bardzo tanie, jednak nocleg już nie. Najlepszą obecnie opcją jest wynajmowanie mieszkań lub pokojów od osób prywatnych, możemy zrobić to zawczasu, przez internet. Działają specjalne portale w sieci, które służą pośrednictwem.