Jak zagospodarować przestrzeń nad piwnicą

18 grudzień 0

Udekorowanie własnego mieszkania oznacza ogromne wyzwanie. Zanim zaczniemy planowanie zwykle nie jesteśmy świadomi, jak wiele czeka na nas problemów do rozwiązania. Przestrzeń w własnym m wymaga solidnego rozplanowania. Nie obejdzie się bez lustrowanie portali o tematyce wnętrzarskiej oraz wertowanie aktualnych magazynów.
Czasami koncentrujemy się w pierwszej kolejności na najczęściej używanych pomieszczeniach. Z czasem jednak przychodzi pora również na mniej istotne składniki wystroju mieszkania. Przykładem może być przestrzeń znajdująca się nad schodami.

Warto odpowiednio o nią zadbać, gdyż większość z lokatorów będzie oglądać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Fajnym pomysłem na zagospodarowanie tej na pierwszy rzut oka niepotrzebnej przestrzeni jest stworzenie pewnego rodzaju kącika wspomnień. Żeby zrealizować ten plan, potrzebne będą familijne fotografie. Dobrze wydrukować je w różnorakich formatach i oprawić w ramki o jednorodnej kolorystyce. Każde wejście po schodach będzie wywoływać przyjemne wspomnienia.W wielu domach brakuje odpowiedniego miejsca, żeby wystawiać pamiątkowe fotografie.

Dobrym pomysłem na urządzenie ściany na klatce schodowej może być naklejenie odpowiedniej fototapety. Nietuzinkowo będą wyglądać te fototapety, na których będzie widać głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie ulegnie zwiększeniu. Ciekawy wygląd można uzyskać, wybierając fototapetę ze… schodami. Uzyskasz iluzję, jakby z twoich schodów można było dostać się na francuską uliczkę czy uroczą parkową ścieżkę.
Jeśli wybierasz mniej rzucające się w oczy rozwiązania, weź pod uwagę użyteczne oświetlenie na ścianie nad schodami. Mogą ładnie wyglądać, a jednocześnie wspierać bezpieczeństwo domowników.

best birthday wishes