Jak urządzić przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

18 grudzień 0

Urodziny to istotne wydarzenie dla każdego malca. Właśnie dlatego rodzice są zobowiązani postarać się, by był to dzień szczególny, który na długi czas zapadnie w pamięć ich dziecka. Świetnym rozwiązaniem jest urządzenie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak w takim razie należy przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda impreza musi mieć temat przewodni, ale w przypadku gdy malec jest wielbiciel jednej kreskówki lub filmu warto zdecydować się na ten krok i poprosić zaproszonych, by na przyjęciu pojawili się w odpowiednich przebraniach. W przypadku przygotowania zabawy tematycznej  nie warto poprzestawać wyłącznie na przebraniach, lecz zdecydować się również na piosenki dostosowane do konkretnego motywu. Także gry powinny nawiązywać do wybranej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche beste freundin

Dekoracje i poczęstunek

Istotną częścią każdej imprezy urodzinowej jest odpowiednie udekorowanie pokoju, w którym przyjęcie będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć baloniki, serpentyny, dobrym rozwiązaniem może okazać się także zapewnienie małym gościom kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie może być ograniczony tylko do tortu, warto zapewnić dzieciom kanapki (choćby malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko doskonale smakują, ale również wyglądają wyjątkowo ładnie). Dobrze postawić również na słodsze przekąski – doskonale sprawdzą się nie tylko czekoladki czy ciasteczka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o napojach – warto przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku kiedy podczas imprezy odbywać się będą różne zabawy ruchowe warto podać dzieciom również wodę mineralną. Nie można zapomnieć o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców stawia na samodzielne zorganizowanie całej imprezy. Wbrew opinii niektórych dobrze zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie oznacza to naturalnie, że dziecko ma być zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się na przykład tworzeniem zaproszeń na przyjęcie.