Jak się zmotywować do rywalizacji z nadwagą

19 grudzień 0

Ponadplanowe kilogramy sprawiają, że nasz stan ducha destabilizuje nas. Dopada nas dół, otępienie i niechęć do wielu aktywności życiowych. Unikamy spotkań ze znajomymi. 

Dopada nas strach przed tym jak osądzą nas obcy. Należy zatem coś z tym zrobić. Pierwszym krokiem kierującym do osiągnięcia triumfu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy motywacji działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Siła motoryczna zewnętrzna to na przykład nowa bluzka, nowe buty, wycieczka w wymarzone miejsce. Siła motoryczna wewnętrzna to nasze korzystne samopoczucie, pochwała znajomych czy zachwyt w oczach innych ludzi . Jak więc przygotować się do walki z nadprogramowymi kilogramami?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Po pierwsze przypominaj sobie, że każdy motywuje się inaczej. Marzenie Twojej znajomej nie są Twoim zamysłem. Pomyśl co sprawia u Ciebie tak silną chęć walki z otyłością?

2. Zgadzaj się na małe potknięcia. Każdy je ma. Droga do zdobycia marzenia nigdy nie jest usłana różami. 

3. Wizualizuj sobie Twoje życie kiedy zdobędziesz sukces. To pozwoli Ci przeżyć w decyzji.

4. Komplementuj siebie i nagradzaj nawet za małe osiągnięcia. Tylko nie słodyczami. Kup sobie bilet do kina, wizyta u fryzjera, spinkę .

5. Znajdź osobę, z którym będziesz konkurować. Waszym celem będzie, kto prędzej pozbędzie się dziesięć kilogramów. Konkurowanie zawsze pomaga wytrwać i zdobyć sukces.

Pamiętaj, że nawet jeśli po raz pierwszy poddasz się, zawsze możesz rozpocząć swoją drogę jeszcze raz.